Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Strona główna

 

Biskupi

 

Instytucje diecezjalne

 

Życie diecezji

 

Kapłani

 

Diecezja

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

Linki

 

Informacje o parafii

 

miejscowość:

Tarnówka

wezwanie:

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

adres:

ul. Niepodległości 35, 77-416 Tarnówka

telefon:

67 266 40 33

adres email:

parafia.tarnowka@gmail.com

strona WWW:

parafia-tarnowka.pl

dekanat:

Jastrowie

data erygowania:

1.06.1951

liczba wiernych:

2963

 

 

kościół parafialny

Tarnówka, Nawiedzenia NMP 

bud. 1773, szachulcowy, obiekt zabytkowy - nr rej. A-45/185 z 2.04.1959, pośw. 23.07.1945

Msze Święte: w niedziele: 7.45, 11.00; w dni powszednie: 17.00 (latem 18.00)

kościół filialny

Osówka, Świętej Rodziny 

bud. 1798, szachulcowy, obiekt zabytkowy - nr rej. A-31/183 z 2.04.1959, pośw. 1945

Msze Święte: w niedziele: 9.15

kościół filialny

Piecewo, NSPJ 

bud. 1800, szachulcowy, wieża z 1664, obiekt zabytkowy - nr rej. A-35/184 z 2.04.1959, pośw. 21.09.1947

Msze Święte: w niedziele: 9.15

kościół filialny

Płytnica, NSPJ 

neogotycki, bud. XIX w., pośw. 24.02.1947

Msze Święte: w niedziele: 13.30

kościół filialny

Sokolna, Podwyższenia Krzyża Świętego 

neogotycki, bud. 1896-1897, obiekt zabytkowy - nr rej. 563/Wlkp/A z 6.12.2007, pośw. 8.12.1947

Msze Święte: w niedziele: 10.45

kaplica

Bartoszkowo, MB Bolesnej 

zaadaptowana do celów sakralnych w 1991, pośw. 8.12.1991

Msze Święte: w niedziele: 12.15

 

 

odpusty:

Osówka urocz. Świętej Rodziny, Piecewo i Płytnica urocz. NSPJ, Sokolna 14.09, Tarnówka 31.05

 

 

proboszcz

ks. Jerzy Ruszkowski, junior , ust. 1991-12-21 

pomoc duszpasterska

ks. Mirosław Ruszkowski , ust. 2013-11-12 

z parafii pochodzą:

ks. Edmund Cybulski, ks. Bogdan Piwowarczyk, s. Maria Kędzia ISSM, s. Stanisława Alicja Olejnik WNO

poprzedni proboszczowie:

ks. Alfons Sieg (1945-1946 dojeżdżał z Krajenki), ks. Jan Jasiński (1946-1951) ks. Franciszek Woźny MSF (1951-1963), ks. Stanisław Walczak MSF (1963-1965), ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF (1965), ks. Kazimierz Woźny MSF (1965-1971), ks. Kazimierz Gano MSF (1971-1981), ks. Jacek Bederski MSF (1981-1987), ks. Stanisław Lament (1987-1991)

 

 

do góry

(C) 2007-2009 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska