Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Strona główna

 

Biskupi

 

Instytucje diecezjalne

 

Życie diecezji

 

Kapłani

 

Diecezja

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

Linki

 

Informacje o parafii

 

miejscowość:

Ustka

wezwanie:

Najświętszego Zbawiciela

adres:

ul. Kościelna 4, 76-270 Ustka

telefon:

59 814 42 67 - proboszcz, 59 814 43 65 - wikariusze

adres email:

ustka.zbawiciel@koszalin.opoka.org.pl

strona WWW:

dekanat:

Ustka

data erygowania:

1.06.1951

liczba wiernych:

7500

 

 

kościół parafialny

Ustka, Najświętszego Zbawiciela 

neogotycki, bud. 1887, obiekt zabytkowy - nr rej. A-1407 z 30.08.1993, pośw. 15.07.1945, konsekr. 11.04.1999 (bp Tadeusz Werno)

Msze Święte: w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (VII-VIII 17.30), 18.00 (VII-VIII 19.00); w dni powszednie: 7.00, 16.30 (VII-VIII 18.00)

kościół filialny

Charnowo, Znalezienia Krzyża Świętego 

bud. XV w., XVIII/XIX w., szachulcowy, ceglana wieża z XV w., obiekt zabytkowy - nr rej. A-214 z 7.02.1961, pośw. 8.12.1945

Msze Święte: w niedziele: 12.00; w dni powszednie: I piątek m-ca 16.00

kościół filialny

Zimowiska, św. Mikołaja 

gotycki, bud. 2 poł. XVI w., obiekt zabytkowy - nr rej. A-220 z 8.05.1961, pośw. 14.12.1958

Msze Święte: w niedziele: 10.00; w dni powszednie: I piątek m-ca 17.00

kaplica

Ustka w domu Sióstr Kanoniczek

Msze Święte:

 

 

odpusty:

Charnowo 4.05, Ustka druga niedziela listopada, Zimowiska 6.12

 

 

zgromadzenia zakonne:

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

 

 

proboszcz

ks. Jan Turkiel , ust. 1995-07-01 

wikariusz

ks. Piotr Kozłowski , ust. 2011-08-27 

emeryt

ks. Piotr Ożóg ,

z parafii pochodzą:

ks. Piotr Bruski, ks. Łukasz Gąsiorowski, ks. Przemysław Hausz, o. Maksymilian Kozłowski EC, ks. Jacek Pela, ks. Mirosław Przybyłek, ks. Andrzej Skibiński, bp Krzysztof Zadarko, s. Agnieszka Bartnicka CSS, s. Romula Dobrenko CSS, s. Róża Dukat CSS, s. Olga Kabacińska CSFN, s. Renata Kolada USJK, s. Dorota Maciejuk CSFN, s. Benedetta Motylak CSFN, s. Elwira Nowakowska CSS, s. Bogumiła Wołonsewicz CSS

poprzedni proboszczowie:

o. Włodzimierz Neterowicz OFMConv (1945-1947), o. Pachomiusz Krużel OFMConv (1947), o. Adam Narloch OFMConv (1947-1951), o. Adolf Waluk OFMConv (1951-1953), ks. Anatol Sałaga (1953-1956), ks. Wiktor Markiewicz (1957-1977), ks. Ryszard Teinert (1977-1992), ks. Paweł Jochaniak (1992-1995)

 

 

do góry

(C) 2007-2009 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska