Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o mianowaniu ks. prał. Krzysztofa Włodarczyka biskupem pomocniczym naszej diecezji

Drodzy Diecezjanie, dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat: „Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

 

Ks. Krzysztof Włodarczyk biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Jako biskup chcę widzieć konkretnego człowieka, słuchać go, rozumieć i służyć mu – mówi biskup nominat Krzysztof Włodarczyk, który 7 maja został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Włącz się w naszą modlitwę

Już w wielu wspólnotach parafialnych odpowiadamy na apel Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, który prosił „ (…) o włączenie się we wspólną diecezjalną modlitwę, którą 1 października ubiegłego roku rozpoczęło w naszej diecezji troje bezrobotnych ludzi, wielbiąc Boga w modlitwie każdego dnia i przez całą dobę. W tę modlitwę na początku listopada włączyli się kolejni diecezjanie i od tej chwili wciąż przybywa ludzi deklarujących modlitwę w wybranym czasie, w dzień i w nocy”.

 

Diecezjalne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Kołobrzegu

Diecezjalne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się w dniu 11 czerwca 2016 r. w Kołobrzegu w bazylice. Będą one połączone z obchodami 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji. Natomiast w dniu 10 czerwca 2016 r. także w kołobrzeskiej bazylice od godz. 17:00 rozpocznie się Diecezjalny Kongres Ruchów i Stowarzyszeń.

 

25. rocznica poświęcenia Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej

Z okazji 25 rocznicy poświęcenia przez św. Jana Pawła II Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie serdecznie zapraszamy na uroczystość jubileuszową w dniu 5 czerwca 2016 r. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Edward Dajczak, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski. Jako wyraz wdzięczności zostanie wmurowany kamień węgielny, pochodzący z Góry Synaj, w powstającym przy sanktuarium Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznym.

 

IV Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

28 maja 2016 r. (sobota) zapraszamy po raz czwarty do Skrzatusza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej na IV Diecezjalny Dzień Dziecka. Tegorocznym hasłem pielgrzymki będzie zawołanie: „Święte Dzieci”.

 

Rekolekcje z o. Danielem Ange

Poniżej prezentujemy zapis rekolekcji prowadzonych przez o. Daniela Ange. Odsłuchać lub pobrać konferencje można naciskając lewy przycisk myszy na wybrany link. Nagrania przygotowali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

 

Pielgrzymka motocyklistów do Skrzatusza

W dniu 4 czerwca 2016 r., odbędzie się pielgrzymka motocyklistów z naszej diecezji do Skrzatusza.

 

„Gość na Plus” z Janiną Ochojską

Kolejne spotkanie z cyklu Gościa Niedzielnego i Radia Plus odbędzie się 9 czerwca o godz. 18 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na półmetku Roku Miłosierdzia, spotkanie z kimś, kto mówi o sobie: - „Nazywam się Janina Ochojska, jestem szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, pomagam ludziom - to jest moje główne zajęcie i pasja”, może okazać się ważne.

 

VIII Piesza Pielgrzymka „Świętych Gór ” od „Tronu Maryi” w Szczecinku na Świętą Górę w Polanowie

W dniach 17-19 czerwca br.odbędzie się 8 pielgrzymka od „Tronu Maryi” w Szczecinku na Świętą Górę w Polanowie, w ramach cyklu pielgrzymki „Świętych Gór ”.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska