Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego (11 października 2015 r.)

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zbiegają się z obradami Synodu Biskupów. „Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji” – zachęcają biskupi. W niedzielę 4 października, w dniu inauguracji synodu w Rzymie, w kościołach w Polsce będzie czytany list Episkopatu zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego.

 

Włącz się w naszą modlitwę

Już w wielu wspólnotach parafialnych odpowiadamy na apel Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, który prosił „ (…) o włączenie się we wspólną diecezjalną modlitwę, którą 1 października ubiegłego roku rozpoczęło w naszej diecezji troje bezrobotnych ludzi, wielbiąc Boga w modlitwie każdego dnia i przez całą dobę. W tę modlitwę na początku listopada włączyli się kolejni diecezjanie i od tej chwili wciąż przybywa ludzi deklarujących modlitwę w wybranym czasie, w dzień i w nocy”.

 

„Huta Ducha Świętego” w Ustce

Rozpoczynając nowy rok akademicki, pragniemy przywitać wszystkich diecezjan zaproszeniem na spotkanie „Huta Ducha Świętego”, które jest kontynuacją rozważań poświęconych Osobie Ducha Świętego. Już 10.10. o godz. 19:00 w kościele NMP Gwiazdy Morza w Ustce rozpoczynamy niniejsze spotkanie któremu będzie przewodniczył bp.Edward Dajczak.

 

ABC Skautingu

Zapraszamy serdecznie rodziców na „ABC Skautingu” w Koszalinie i Słupsku 10 i 11 października 2015, czyli 1-dniowe szkolenie na temat funkcjonowania, pedagogiki i charakteru Skautów Europy.

 

Internetowy Żywy Różaniec

Już od kilku lat, Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie proponuje w październiku modlitwę za posługujących w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Określamy ją jako Internetowy Żywy Różaniec.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska