Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Włącz się w naszą modlitwę

Już w wielu wspólnotach parafialnych odpowiadamy na apel Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, który prosił „ (…) o włączenie się we wspólną diecezjalną modlitwę, którą 1 października ubiegłego roku rozpoczęło w naszej diecezji troje bezrobotnych ludzi, wielbiąc Boga w modlitwie każdego dnia i przez całą dobę. W tę modlitwę na początku listopada włączyli się kolejni diecezjanie i od tej chwili wciąż przybywa ludzi deklarujących modlitwę w wybranym czasie, w dzień i w nocy”.

 

Diecezjalne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Kołobrzegu

Diecezjalne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się w dniu 11 czerwca 2016 r. w Kołobrzegu w bazylice. Będą one połączone z obchodami 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji. Natomiast w dniu 10 czerwca 2016 r. także w kołobrzeskiej bazylice od godz. 17:00 rozpocznie się Diecezjalny Kongres Ruchów i Stowarzyszeń.

 

25. rocznica poświęcenia Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej

Z okazji 25 rocznicy poświęcenia przez św. Jana Pawła II Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie serdecznie zapraszamy na uroczystość jubileuszową w dniu 5 czerwca 2016 r. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Edward Dajczak, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski. Jako wyraz wdzięczności zostanie wmurowany kamień węgielny, pochodzący z Góry Synaj, w powstającym przy sanktuarium Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznym.

 

IV Pielgrzymka Promienista

W dniu 1 maja br. pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” wyruszy IV Pielgrzymka Promienista do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Pielgrzymi wyruszą z różnych stron diecezji, by 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, wejść do sanktuarium. Pątnicy podążać będą z Barwic, Świdwina, Połczyna Zdroju, Gościna, Karlina, Tychowa, Łubowa i Słupska a ostatniego dnia z koszalińskich parafii: m.in. z parafii św. Marcina, katedry i Ducha Świętego. 3 maja ok. 13.15 wejdą na Górę Chełmską, gdzie o godz. 14.30 wezmą udział w uroczystej Mszy św, której przewodniczyć będzie ks. bp. Krzysztof Zadarko.

 

IV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza - Matka Miłosierdzia obrazem czułości Ojca

W sobotę, 7 maja 2016 r. już czwarty raz będziemy mogli podziękować Matce Bożej Bolesnej w skrzatuskim sanktuarium za Jej obecność i wstawiennictwo u Swojego Syna oraz prosić Ją w intencjach naszej ojczyzny, naszej diecezji, naszych parafii i naszych rodzin.Biskup Diecezjalny Edward Dajczak bardzo serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa i duchowość maryjna.

 

Zmiana terminu rekolekcji kapłańskicj w naszej diecezji

Z przyczyn zależnych od rekolekcjonisty Ojca Daniela Ange\'a, nastąpiła konieczność zmiany programu rekolekcji kapłańskich. I tak rekolekcje dla Księży Proboszczów rozpoczną się w dniu 9 maja (poniedziałek) o godz. 17:00, a zakończą w dniu 11 maja o godz. 17:00. Natomiast rekolekcje dla Księży Wikariuszy rozpoczną się w dniu 11 maja (środa) o godz. 19:00, a zakończą w dniu 13 maja o godz. 17:00. Rekolekcje będą się odbywały w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, z jednoczesnym zamieszkaniem Księży w Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Edukacyjno-Formacyjnym.

 

Kurs dla fotografów i kamerzystów

W dniu 14 maja 2016 r. w siedzibie Caritas Diecezji w Koszalinie, ul. Biskupa Domina 8 będzie prowadzony kurs dla fotografów i kamerzystów. Rozpoczęcie o godz. 11:00, a zakończenie ok. godz. 16:00.

 

Rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych

W Tygodniu Modlitw o Powołania pragniemy poinformować o rekolekcjach dla młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych, poświęconych odkrywaniu swojego życiowego powołania. Rekolekcje odbędą się w dniach 2-7 lipca 2016 r. w Bystrej k. Bielska-Białej.

 

Pielgrzymka motocyklistów do Skrzatusza

W dniu 4 czerwca 2016 r., odbędzie się pielgrzymka motocyklistów z naszej diecezji do Skrzatusza.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska