Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulla papieża Franciszka „Misericordiae vultus”

Najistotniejsze cechy Bożego miłosierdzia opisał papież Franciszek w opublikowanej dziś w Watykanie bulli „Misericordiae vultus”. Przypomina w niej, że od 8 grudnia bieżącego roku do 20 listopada 2016 trwać będzie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież zaznacza, że z Jubileuszem Miłosierdzia związany będzie także odpust, wskazujący, iż Boże przebaczenie naszych grzechów nie zna granic. Zwraca też uwagę, że miłosierdzie Boże jest tematem łączącym chrześcijan z wyznawcami judaizmu i islamu.

 

Pola Nadziei 2015 na rzecz darłowskiego hospicjum

Hospicjum Caritas im. Bpa Cz. Domina w Darłowie wraz z Szkolnymi Kołami Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dnia 19.04.2015 r. po raz kolejny przeprowadzi akcje Pola Nadziei. Celem takiej akcji jest zwrócenie uwagi na życie ludzi w stanach paliatywnych, szczególnie w hospicjum stacjonarnym i domowym prowadzonym przez Caritas naszej diecezji w Darłowie.

 

II Diecezjalna Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Parafialnych Rad Duszpasterskich do Skrzatusza

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 19 kwietnia Księży Asystentów, wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz Parafialnych Rad Duszpasterskich na II Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

 

„Życie jest gdzie indziej” - Katolickie Dni Społeczne - Koszalin 23.04.2015

Katolickie Dni Społeczne to inicjatywa, którą co roku organizuje Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Oddziale Okręgowym w Koszalinie. W tych dniach, w czasie organizowanych przez nas konferencji i debat poruszamy ważne problemy i zagadnienia społeczne w ujęciu Katolickiej Nauki Społecznej.

 

VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach od 19 do 25 kwietnia 2015 r. będziemy przeżywać w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną (19 kwietnia br.) oraz Siódmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie nawiązując do programu roku duszpasterskiego pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15).

 

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego Pojezierza Drawskiego

W sobotę, 25 kwietnia Mszą św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Suliszewie zainaugurowany zostanie sezon motocyklowy Pojezierza Drawskiego.

 

Diecezjalny Dzień Ministrantów

W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie oraz Duszpasterstwa Ministrantów naszej diecezji serdecznie zapraszamy na Diecezjalny Dzień Ministrantów, który odbędzie się tradycyjnie 1 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

 

Pielgrzymka osób konsekrowanych do Skrzatusza

W Roku Życia Konsekrowanego w naszej diecezji 2 maja odbędzie się pielgrzymka osób konsekrowanych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

 

III Piesza Pielgrzymka Promienista

Już trzeci raz odbędzie się Piesza Pielgrzymka Promienista na Górę Chełmską. W tym roku pielgrzymi wyruszą z Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Połczyna Zdroju, Słupka, Świdwina. Pielgrzymka odbędzie się tradycyjnie w dniach 1 - 3 maja.

 

Wakacyjne rekolekcje oazowe

Jak co roku, Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Dla jednych będą one kolejnym krokiem w formacji oazowej, a dla innych mogą się stać jej początkiem.

 

Gość na Plus

Niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów spotkanie z Markiem Kamińskim planowane na 31 marca, jest odwołane. Odbędzie się ono po zakończeniu wyprawy do Santiago w podanym później terminie. W związku z tym pierwsze spotkanie z cyklu „Gość na Plus” odbędzie się 18 maja. Gościem będzie prof. Bogdan Chazan.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska