Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Skrzatuszu

Ostatni weekend maja, 28 - 31.05.2015 roku to czas, kiedy odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem przewodnim będzie: Ewangelizacja środowisk wiejskich, SKARB W ROLI. Miejscem Kongresu będzie Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Skrzatuszu, na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

 

Prymas: duchowość ludowa nie powinna być idealizowana, ale ewangelizowana

O istotę i jakość relacji z Bogiem pytał abp Wojciech Polak w Skrzatuszu k. Piły, gdzie trwa III Kongres Nowej Ewangelizacji poświęcony problematyce ewangelizacji środowisk wiejskich. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w drugim dniu kongresowych obrad, w których uczestniczy ok. 330 ewangelizatorów z całej Polski.

 

Pogrzeb śp. ks. Jerzego Ruszkowskiego

W czwartek, 28 maja o godz. 6.00 w Hospicjum im. bp. Czesława Domina w Darłowie odszedł do Pana ks. Jerzy Ruszkowski, ur. 6.11.1956 r., wyśw. 17.05.1981, proboszcz parafii św. Franciszka w Charzynie.

 

Włącz się w naszą modlitwę

Już w wielu wspólnotach parafialnych odpowiadamy na apel Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, który prosił „ (…) o włączenie się we wspólną diecezjalną modlitwę, którą 1 października ubiegłego roku rozpoczęło w naszej diecezji troje bezrobotnych ludzi, wielbiąc Boga w modlitwie każdego dnia i przez całą dobę. W tę modlitwę na początku listopada włączyli się kolejni diecezjanie i od tej chwili wciąż przybywa ludzi deklarujących modlitwę w wybranym czasie, w dzień i w nocy”.

 

Rekolekcje dla rodziców i rodzeństwa księży oraz braci i sióstr zakonnych

Referat Spraw Zakonnych Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej organizuje rekolekcje dla rodziców i rodzeństwa księży oraz braci i sióstr zakonnych. Odbędą się one w dniach od 4 do 6 czerwca 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

 

III Diecezjalny Dzień Dziecka

13 czerwca 2015 r. zapraszamy po raz trzeci do Skrzatusza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej na III Diecezjalny Dzień Dziecka. Tegorocznym hasłem pielgrzymki dzieci będzie zawołanie: „JA WYBIERAM DZISIAJ NIEBO!”.

 

Rekolekcje dla dziewcząt

Pragniemy młodym dziewczętom pomóc odkrywać piękno swojej kobiecości, dlatego od lat prowadzimy rekolekcje dla dziewcząt, aby we wspólnocie, pośród zabawy i modlitwy, w ciszy i przy muzyce zobaczyły jak wiele mają do dania współczesnemu światu i Kościołowi dzisiaj i w przyszłości, jako młode kobiety.

 

7 Piesza Pielgrzymka „Świętych Gór” od „Tronu Maryi” w Szczecinku na Świętą Górę w Polanowie.

W dniach od 19 do 21 czerwca wyruszy ze Szczecinka od „Tronu Maryi” 7 Piesza Pielgrzymka „Świętych Gór” na Świętą Górę w Polanowie.

 

XVI Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej już dziś serdecznie zaprasza duszpasterzy, siostry zakonne, osoby starsze i młodzież na dwudniową XVI Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór (z Góry Chełmskiej na Świętą Górę k/ Polanowa), która odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2015r.

 

78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

W dniach 1-3 lipca 2015 r., odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. W ramach programu pielgrzymki uwzględniona jest też wizyta w Krakowie i w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

 

6. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

6. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej odbędzie się w terminie 4-11.07.2015r. Zapraszamy Księży Proboszczów i Księży Wikariuszy do utworzenia podgrupy pielgrzymkowej złożonej z osób pochodzących parafii, grupy modlitewnej, etc., która będzie włączona w pielgrzymkę rowerową.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska