Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień modlitw w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

Niedziela 28 września 2014 r. będzie poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

 

Skrzatusz: tysiące wiernych na odpuście diecezjalnym w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

Prawie 8 tys. osób wzięło udział w uroczystościach odpustowych w głównym sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pw. Matki Bożej Bolesnej. Mszy św. w niedzielę 21 września przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowali z nim biskupi i ponad 50 kapłanów.

 

Poświęcenie placu pod budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej

W dniu 27 września 2014 r. o godz. 12.00 na Górze Chełmskiej będzie miało miejsce poświęcenie placu i wykopanie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył biskup diecezjalny Edward Dajczak.

 

Modlitwa na ulicach miast

Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę.

 

Oazy ewangelizacyjne

Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy ewangelizacyjne. Rekolekcje te są przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do co najmniej drugiej klasy gimnazjum. Ich celem jest ożywienie w młodym człowieku wiary oraz rozbudzenie w nim pragnienia zaangażowania się w działanie istniejących już w parafii lub mających powstać w nowym roku szkolnym grup i ruchów duszpasterskich, a zwłaszcza wspólnot Ruchu Światło-Życie.

 

Kurs dla fotografów i kamerzystów

W dniu 11 października 2014 r. w siedzibie Caritas Diecezji w Koszalinie, ul. Biskupa Domina 8 będzie prowadzony kurs dla fotografów i kamerzystów.

 

Pielgrzymka Środowiska Tradycji Łacińskiej

W niedzielę, 12 października br., odbędzie się VI Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

 

Diecezjalna Szkoła Lektora

W nowym roku formacyjnym 2014/2015 będzie kontynuowała swoją działalność Diecezjalna Szkoła Lektora, która została włączona w strukturę Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska