Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program pobytu pielgrzymów ŚDM w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej

Od 20 do 25 lipca 2016 r. w trzech miastach naszej diecezji będą gościli zagraniczni pielgrzymi udający się na Światowe Dni Młodzieży. Poniżej zamieszczamy program ich pobytu w naszej diecezji. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania oraz do uczestnictwa w programie.

 

XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską – 6.08.2016 r.

9:00 – rozpoczęcie pielgrzymowania w papieskim kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie – piesze pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej (Droga Krzyżowa, modlitwy prowadzone przez poszczególne duszpasterstwa), 11:00 – konferencja, 11:45 – śpiew uwielbienia, przygotowanie do Eucharystii, 12:00 – uroczysta Msza Święta na szczycie przy sanktuarium - przewodniczy biskup pomocniczy Krzysztof Włodarczyk (w latach 1990-2002 diecezjalny duszpasterz trzeźwości). Po zakończeniu Mszy Świętej wspólny posiłek, mityng AA, spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji.

 

XX Diecezjalna pielgrzymka rodzina na Górę Chełmską – 15.08.2016 R.

Diecezjalna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2016 r. (poniedziałek). Msza Święta rozpocznie się o godz. 12:00, a czuwanie modlitewne zainaugurują rodziny o godz. 9:30. Zaproszonym gościem jest bp Damian Bryl z Poznania. Tradycyjny festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin rozpocznie się po Eucharystii.

 

Piesza pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza

Po raz szesnasty z Koszalina wyruszy Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza. Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia 2016 r. Wyjście z koszalińskiej katedry. Wejście do Myśliborza 24 sierpnia i w tym dniu pielgrzymi przeżywają wieczorne czuwanie modlitewne.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska