Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adwentowe Czuwania Młodych 2015

Tradycją naszej diecezji stały się Adwentowe Czuwania Młodych, które gromadzą młodzież na wspólnej modlitwie i są kontynuacją wrześniowego spotkania w Skrzatuszu. W tym roku chcemy przeżyć wspólne spotkanie pod hasłem: „Brama Miłosierdzia”. Program czuwania przygotowuje Ksiądz Biskup Edward Dajczak wraz z zespołem duszpasterskim. Pomocą muzyczną służy Ks.Prob. Arkadiusz Oslislok wraz z diakonią.

 

Spotkanie „Gość na Plus” z Krzysztofem Zanussim

Wybitny polski reżyser, scenarzysta, autor książek i wykładowca akademicki przyjeżdża do Koszalina na specjalne zaproszenie redakcji „Gościa Niedzielnego” i Radia Plus. To już trzecia odsłona realizowanego przez te redakcje cyklu spotkań „Gość na Plus”.

 

Skupienie adwentowe Ruchu Szensztackiego

W sobotę 5 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie o godz.14.00 rozpocznie się adwentowe skupienie Ruchu Szensztackiego i jego sympatyków.

 

Oazy zimowe

Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy zimowe, które odbędą się podczas ferii szkolnych. Są to rekolekcje przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Rekolekcje przed peregrynacją symboli ŚDM

Serdecznie zapraszamy młodzież z tzw. „dwójek parafialnych ŚDM” oraz wszystkich zainteresowanych na rekolekcje przed peregrynacją symboli Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dwóch terminach w naszych ośrodkach diecezjalnych. W rekolekcjach wezmą udział przedstawiciele Krajowego Biura ŚDM z Warszawy.

 

Peregrynacja Krzyża ŚDM i Ikony „Salus Populi Romani”

Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Krzyż ten odwiedził już prawie każdy zakątek naszego globu i jest świadkiem modlitwy milionów młodych chrześcijan. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” - Opiekunka Ludu Rzymskiego.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska