Diecezja Koszalińsko

Kołobrzeska

 

Biskupi

 

 

Instytucje diecezjalne

 

 

Życie diecezji

 

 

Kapłani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodziny poszukją rodzin

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkania pod hasłem „rodziny poszukują rodzin”. To miejsce spotkań dla małżeństw w każdym wieku, jak również wszystkich (także samotnych) którzy chcą spotkać się, napełnić Duchem Świętym, by nieść innym Miłość, Zachwycić się Bogiem, swoim powołaniem, rodziną, małżeństwem oraz dziećmi.

 

Oazy ewangelizacyjne

Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy ewangelizacyjne. Rekolekcje te są przeznaczone dla młodzieży uczęszczającej do co najmniej drugiej klasy gimnazjum. Ich celem jest ożywienie w młodym człowieku wiary oraz rozbudzenie w nim pragnienia zaangażowania się w działanie istniejących już w parafii lub mających powstać w nowym roku szkolnym grup i ruchów duszpasterskich, a zwłaszcza wspólnot Ruchu Światło-Życie.

 

Wezwanie do modlitwy o pokój

Kiedy piszę te słowa, świat jest w stanie wojny. W krajach Bliskiego Wschodu, na Ukrainie i w wielu zakątkach ziemi toczą się walki i giną nie tylko żołnierze, ale również cywile – kobiety i dzieci. Papież Franciszek zapytany przez dziennikarzy, czy wspólna modlitwa o pokój z patriarchą Konstantynopola, prezydentem Izraela i prezydentem Palestyny miała sens w obliczu toczącej się nadal wojny, odpowiedział, że „została otwarta brama modlitwy”. Przypomniał też, że „pokój jest darem, darem, na który zasługujemy naszą pracą”, i dodał, że obok „drogi dialogu, który jest ważny, istnieje również droga modlitwy”.

 

XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Koszalinie

Tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędą się pod hasłem „Nauczanie Świętego Jana Pawła II drogą do Chrystusa”. Organizowany już po raz dwudziesty drugi cykl imprez i wydarzeń religijnych, kulturalnych i naukowych, rozpocznie się Mszą świętą w kościele Ducha Świętego (5 października, godz. 10.30), a zakończy Mszą w katedrze (26 października, godz. 16.00).

 

Kurs dla fotografów i kamerzystów

W dniu 11 października 2014 r. w siedzibie Caritas Diecezji w Koszalinie, ul. Biskupa Domina 8 będzie prowadzony kurs dla fotografów i kamerzystów.

 

Pielgrzymka Środowiska Tradycji Łacińskiej

W niedzielę, 12 października br., odbędzie się VI Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

 

III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

„Członkinie Różańca stanowią i powinny stanowić jedno serce i jedną duszę. (…) Każda grupa jest jak rodzina z piętnaściorgiem dzieci, ściśle ze sobą związanych i w pełni oddanych Najświętszej Maryi Pannie, ich czułej Matce” – tak pisał papież Grzegorz XVI, zatwierdzając stowarzyszenie Żywego Różańca założone przez Paulinę Jaricot.

 

Weekend dla małżeństw

W dniach 24–26 października 2014 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2 odbędą się rekolekcje dla małżeństw w ramach Spotkań Małżeńskich. Rozpoczęcie w piątek 24 października o godz. 17:30, a zakończenie w niedzielę 26 października o godz. 14:00.

 

Diecezjalna Szkoła Lektora

W nowym roku formacyjnym 2014/2015 będzie kontynuowała swoją działalność Diecezjalna Szkoła Lektora, która została włączona w strukturę Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich.

 

Archiwum wiadomości

 

 

Relacje z wydarzeń

 

 

 

Sprawdź godziny odprawiania Mszy Świętych

 

 

 

Diecezja

 

 

Dekanaty i parafie

 

 

Zgromadzenia zakonne

 

 

Linki

 

 

Panorama parafii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(C) 2007-2012 Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska